O nas

O stowarzyszeniu

„Gospel to Dobra Nowina, a dla nas Gospel to też radość i otwartość na innych.”

Stowarzyszenie istnieje od kwietnia 2017 roku. Jego założycielami są Agnieszka i Krzysztof Pukowscy – wyjątkowe małżeństwo, para pasjonatów, którzy poświęcili się promowaniu muzyki gospel. W 2015 roku powołali do istnienia Scholę z Gierczyc, w 2017 roku stworzyli Stowarzyszenia Przyjaciół Scholi w Gierczycach, które 5 października 2020 roku przemianowano na Stowarzyszenie Gospel Nad Rabą.

Całą działalność Stowarzyszenie realizuje dzięki uzyskanym grantom z konkursów projektowych, dofinansowaniom od instytucji kultury i darowiznom od osób prywatnych. Od lat wspiera nas Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni. Wszyscy członkowie pracują na rzecz organizowanych przez Stowarzyszenie projektów w ramach wolontariatu i nie pobierają żadnego wynagrodzenia za organizację prób, nagłośnienie, a nawet transmisje.

Agnieszka i Krzysztof Pukowscy
– założyciele Stowarzyszenia
Gospel nad Rabą

Raba Gospel Choir

Stowarzyszenie prowadzi chór Raba Gospel Choir, który powstał w czerwcu 2020 roku, mimo bardzo niesprzyjających okoliczności. Połączyła nas potrzeba muzycznej i duchowej aktywności, na przekór pasywności, która nastała wokół. Przez pierwszy rok dyrygentką była Patrycja Stachura, młoda i bardzo utalentowana wokalistka. Akompaniatorem od początku jest niezastąpiony w swoim kunszcie, wybitny muzyk Szymon Markiewicz. Od września 2021 r. chór prowadzony jest przez Beatę „Beti” Stasiak, doświadczoną i charyzmatyczną dyrygentkę, znaną ze współpracy z czołowymi artystami polskiej muzyki rozrywkowej, która dojeżdża do Bochni na próby Raba Gospel Choir aż z Warszawy. Chór obecnie liczy 40 osób, które systematycznie szlifują swoje umiejętności, spotykając się raz w miesiącu na dwudniowe warsztaty.

GNR dzieci śpiewają

Stowarzyszenie prowadzi również dziecięco-młodzieżową grupę wokalną GNR dzieci śpiewają, która obecnie liczy 21 dzieci. Poświęcamy swój czas, żeby rozwijać muzycznie młodych ludzi, motywować ich do pracy, pomagać im poznawać swoją wartość oraz podnosić ich samoocenę. Organizujemy dla nich warsztaty, które prowadzi dyrygentka i trenerka wokalna Beata „Beti” Stasiak.

dyrygentka

Beata "Beti" Stasiak

Dyrygentka i trenerka wokalna, znana ze współpracy z czołowymi artystami polskiej muzyki rozrywkowej, do których należą: Stan Borys, Piotr Lato, Zbigniew Hołdys czy Muniek Staszczyk. Współpracowała również z zespołami: T. Love, Hey oraz Sorry Boys. Obecnie dyryguje chórami: Raba Gospel Choir oraz od 2002 roku swoim autorskim przedsięwzięciem Soul Connection Gospel Group. Oprócz tego z sukcesami przygotowuje młodzież do konkursów i przeglądów wokalnych. To właśnie spod jej ręki wyszło wielu znanych wokalistów muzyki pop, jak chociażby Cleo. Muzyką gospel zajmuje się od roku 1996.

pianista

Szymon Markiewicz

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. J. Radwana. Jako pianista kształcił się pod kierunkiem prof. Dana Larkina w Berklee College of Music w USA na kierunku advanced jazz-gospel keyboards&theory, a także Jason’a Thompsona (UK), Howarda Francisa (UK). W swoim dorobku ma kilkanaście projektów CD oraz kilka DVD zarejestrowanych przez chóry gospel w Polsce i za granicą. Współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA. Koncertował w Polsce, Danii, Niemczech, i Stanach Zjednoczonych, współtworząc koncerty z chórami i artystami z Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Łotwy oraz Stanów Zjednoczonych. Od 2007 roku na stałe współpracuje z kompozytorem i producentem muzycznym Norrisem Garnerem (USA), zarówno jako pianista, jak i kierownik muzyczny.
error: Content is protected !!